rrethana & rrethina

Kritikë dhe Aktivizëm

Arkiva Kategorie: Satirë

Për një Qeveri Llokumash, për një të ardhme të ndritur

Shkodran Hoti Duke marrë parasysh se Kosova ka hyrë në një epokë të re me themelimin e Gjykatës Speciale, dhe duke ditur se Gjykata Speciale do ta pastrojë vendin nga … Vazhdoni leximin

Vlerësojeni këtë:

8 Gusht, 2015 · 2 Komente

Të dashur investitorë!

Edi Rama* Të dashur investitorë italianë! Shqipëria është atdheu që keni ëndërruar me epsh. Më falni se u nxitova. Shqipëria është atdheu që as në ëndrra nuk e keni parë. … Vazhdoni leximin

Vlerësojeni këtë:

22 Shkurt, 2015 · Lini një koment

Sommes-nous Diogene?*

  (Ose një shkrim me asterisk pak a shumë të gjatë) Arbër Zaimi Kultura europiane, është e vërtetë, ka një traditë të gjatë të talljes, apo ta themi ndryshe, satirizimit, … Vazhdoni leximin

Vlerësojeni këtë:

10 Janar, 2015 · 1 Koment